Kobiety lubią opowiadania o miłości. Niezależnie od tego, ile mają lat – miłosne historie zawsze na nich w jakiś sposób oddziałują. Jeżeli ktoś chce znaleźć prezent na Dzień Babci, to jak najbardziej może popatrzeć na dziale z książkami. Seniorki rodu na pewno znajdą trochę czasu na to, aby poczytać książkę. Może przy kubku ciepłej herbaty lub kawy, a może kiedy będzie siedziała w swoim ogrodzie w słońcu, rozkoszując się wolnymi chwilami.

“Otwórz się na miłość”

Natalia Sońska przekonuje, że nigdy nie wiadomo, kiedy i do nas może zapukać szczęście. Główną bohaterką jest Anna. Na pierwszy rzut oka – całkiem normalna kobieta w wieku lat trzydziestu. Kobieta ma swoje mieszkanko i dobrą pracę, która chyba daje jej szczęście. Tylko dlaczego prezent na dzień babci takim razie Anna może porozmawiać ze swoją sąsiadką i jednocześnie przyjaciółką – Ulą? Odpowiedź znajdziemy w książce, ale już niedługo Anna będzie musiała się przekonać, że czasem na podjęcie najważniejszej decyzji nie będzie miała dużo czasu. Anna wybiera się do galerii handlowej po zakupy. Tam otrzyma od znajomych ofertę – wyjazd z nimi w góry na narty. Kobieta nie wie co ma zrobić. Może kobieta da się w końcu przekonać, że musimy się czasem sami otworzyć, ponieważ w innym wypadku szczęście i miłość nie będą chciały do nas zapukać. Czy zbliżająca się Gwiazdka sprawi, że i główna bohaterka w końcu będzie mogła uśmiechnąć się do innych osób?

“Modelki z Dubaju”

Marcin Margielewski po raz kolejny powraca z kolejną książką, aby zaszokować i zadziwić. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, co też dzieje się w wielkim, bogatym świecie. Oto modelki, które są związane z Dubajem. Oto kobiety, które według pojęcia “modelki” powinny pracować na wielkich wybiegach mody. Czy tak faktycznie jest? Otóż nie, bowiem modelkami w tym kraju nazywane są prostytutki. Margielewski w swoich książkach już nie raz udowadniał prawdę o tym, jak żyje się w krajach arabskich. Teraz czas na to, aby pokazać jak wielkie pieniądze mają wpływ na życie kobiet. Niekorzystny. Kobiety są tam wykorzystywane. Dziewczyny, które mają marzenia, nawet nie mają szansy ich spełnić. Skąd Margielewski o tym wszystkim wie? Ponieważ miał on okazję do tego, aby porozmawiać z kobietą, która jakimś cudem wyrwała się z tego arabskiego piekła i powraca powoli do normalności. Chociaż po tym, co przeżyła, czy jest szansa na normalne życie? Przecież wspomnienia nadal będą siedziały w jej głowie. Warto poświęcić chwilę na to, aby poznać okrutną prawdę o tym miejscu.

Obraz freepik - pl.freepik.com